انتخاب تاج گل مراسم ترحیم و تسلیت

انتخاب تاج گل بر اساس رنگ گل

در انتخاب تاج گل ترحیم اولین نکته ای که به چشم می آید رنگ گل های استفاده شده می باشد. معمولا برای انتخاب تاج گل ویژه مراسم تسلیت و ترحیم بهتر است از گل هایی با رنگ های خنثی و خالص همچون رنگ سفید استفاده کرد. گل های سفید رنگ نماد کمال، خلوص، بی گناهی، پاکیزگی، برابری و سادگی اند. رنگ سفید به دلیل تعادل و برابری تمام رنگ های موجود در آن، تعادل،عدالت و بی طرفی را نشان می دهد. گل های سفید رنگ با القای حس لطافت،آرامش و تعادل می توانند به زیبایی هر چه تمام تر احساس همدلی و همدردی شما را به نمایش بگذارند.تمامی خصوصیات گفته شده از رنگ سفید حاکی از آن است که استفاده از رنگ غالب سفید و انتخاب گل های سفید رنگ مناسب ترین انتخاب هستند برای طراحی یک تاج گل ترحیم و تسلیت ویژه مراسم ختم و فاتحه.

از دیگر گل های مناسب برای طراحی یک تاج گل تسلیت مراسم ختم در ترکیب با گل های سفید رنگ معمولا گل های کرمی تا زرد رنگ و صورتی تا گلبهی کم رنگ می باشد. ترکیب گل هایی با رنگ های زرد کم رنگ تا صورتی کم رنگ در قالب بستری انبوه از گل های سفید زیبایی بی نظیری به تاج گل می دهد. البته دیزاین تاج گل فقط با استفاده از گل های سفید رنگ هم زیبایی چشم نوازی داشته و به تعدد استفاده می گردد.

.

انتخاب تاج گل بر اساس تعداد طبقات

برای خرید و ارسال تاج گل ترحیم و فاتحه قبل از هر چیز انتخاب یک تاج گل مناسب به فراخور مراسم و مجلس موردنظر است. انتخاب تاج گل باید متناسب با نوع مراسم باشد. پس از انتخاب تاج گل بر اساس رنگ گل تعداد طبقات تاج گل نیز حائز اهمیت است. طراحی تاج گل مراسم ترحیم معمولا از یک طبقه تا سه طبقه می باشد،البته اضافه کردن تعداد طبقات بیشتر هم امکان پذیر هست ولی معمولا تا سه طبقه می باشد. علاوه بر طبقات عمودی امکان اضافه کردن طبقات به صورت افقی نیز هست که در این صورت هر طبقه به صورت افقی به تاج گل اضافه می گردد که می تواند تا چهار یا پنج طبقه هم طراحی شود.

به طور کلی از لحاظ تعداد طبقات تاج گل یک طبقه و تاج گل دو طبقه خواهان بیشتری داشته و دلیل این امر قیمت مناسب و جابه جایی و حمل آسان تر می باشد.

.

انتخاب تاج گل بر اساس نوع گل

خرید و انتخاب تاج گل برای مراسم ترحیم و ختم یک انتخاب مهم و ویژه می باشد. اکثر افرادی که برای مراسم ترحیم تاج گل ارسال می کنند از افرادی هستند که رابطه مستحکم و ویژه ای با عزیز از دست رفته و یا خانواده آن عزیز داشته اند، پس نیاز به ارسال یک تاج گل درخور، ارزشمند و آبرومندانه برای مراسم دارند.

در طراحی تاج گل ختم و ترحیم چند نوع گل اساسی و غالب بوده و اکثرا استفاده بیشتری از این گل ها در طراحی تاج گل های مراسم ختم و عزا می شود.اساسی ترین و اصلی ترین گل در طراحی تاج گل فاتحه و تسلیت گل گلایول می باشد که معمولا بستر اصلی تاج گل را تشکیل می دهد و پس از گل گلایول دیگر گل ها از جمله گل شب بو،لیلیوم، لیلیوم اورینتال،لیسیانتوس، رز، آنتوریوم و …گل های تاج گل را تشکیل می دهند.

گل های استفاده شده در تاج گل به فراخور مراسم تغییر می کنند. معمولا برای انتخاب تاج گل ترحیم و ختم در مراسمات مجلل و باشکوه گل گلایول نقش کمتری در طراحی تاج گل داشته و از گل های لوکس تر چون آنتوریوم،ارکیده،لیلیوم اورینتال و رز استفاده می گردد.

اگر مراسم ترحیم ساده برگزار گردد معمولا نقش گل گلایول در طراحی تاج گل ها پر رنگ تر شده و گل اصلی تاج گل، گلایول در ترکیب با گل های دیگر همچون ژربرا، لیلیوم، آنتوریوم، میخک و … می باشد.
.
منابع:
.https://parsigol.com